‘Nakliyeciyiz’ deyip 3 katlı evi 6 günde soydular

‘Nakliyeciyiz’ deyip 3 katlı evi 6 günde soydular

‘Nakliyeciyiz’ deyip 3 katlı evi 6 günde soydular

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Davutkadı Mahallesi’nde 27 Ağustos’ta Ünal Altınçekiç’in (58) 3 katlı evine giren biri kadın 5 kişi, 6 gün boyunca parça parça 300 bin TL’ye yakın para, mücevher ve değerli eşyalar ile kıyafetler, iç çamaşırları ve gıda malzemelerini çaldı.

Kendilerini komşulara nakliyeci olarak tanıtıp, ailenin taşındığını söyleyen şüpheliler, kalan eşyaları ise daha sonra gelip almak üzere poşetlere koyup binanın merdivenlerine bıraktı.

Ailesiyle birlikte Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi’ndeki yazlığında bulunan Ünal Altınçekiç, 2 Eylül’de eve döndüğünde hırsızlık olayını fark edip, polise haber verdi.

Altınçekiç, evinin çevresine alarm ve kamera taktırdı. Bir gün sonra geri dönen şüpheliler, alarm çalınca kaçtı.

'Nakliyeciyiz' deyip 3 katlı evi 6 günde soydular - 1

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRÜP POLİSE YAKALATTI

Polisin hırsızlık olayıyla ilgili çalışmaları sürerken Altınçekiç de kendi imkanlarıyla hırsızların peşine düştü. Altınçekiç, eşine ait cep telefonunun ikinci el eşya satan bir internet sitesinde gördü.

Müşteri gibi davranarak satıcı ile iletişime geçen Altınçekiç, pazarlık ettiği şüpheliyle anlaştı. Telefonu almak için 2 sivil polisle buluşma noktasına giden Ünal Altınçekiç, şüpheli E.D.’yi (17) suçüstü yakalattı.

Şüphelinin evinde yapılan aramada ise Altınçekiç’in evinden çalınan dizüstü bilgisayar bulundu.

'Nakliyeciyiz' deyip 3 katlı evi 6 günde soydular - 2

”ERTESİ GÜN GÖTÜRECEĞİ EŞYALARI DA HAZIRLAMIŞLAR”

Ünal Altınçekiç, 2 Eylül sabahı havalandırmak için evine geldiğinde tüm eşyaların dağıtıldığını belirterek “Hırsızlık olduğunu ilk başta anlamadım. Duvarda televizyonu göremeyince eve hırsız girdiğini anladım. Hırsızın arsızına denk geldik. 3 katlı binanın her katını dağıtmışlar, her şeyi kırıp dökmüşler. Ama hırsız bir kere gelmemiş, her gün gelmiş gitmiş. Her geldiğinde evde eşya poşetleri vardı, onları bulmuşlar. Giderken ertesi gün götüreceği eşyaları da merdivene hazırlamışlar” dedi.

'Nakliyeciyiz' deyip 3 katlı evi 6 günde soydular - 3

”KOMŞULARA ‘NAKLİYECİYİZ’ DEMİŞLER”

Komşularının çocuğunun şüphelileri gördüğünü, ”Siz kimsiniz, ne yapacaksınız bu eşyaları?” diye sorduğunda ”Biz nakliyeciyiz, ev sahipleri taşınıyor. Biz de eşyaları taşıyoruz” yanıtını aldığını söyleyen Altınçekiç, banka promosyonu ile aldığı zeytinyağı, ayçiçeği yağı, çay ve şekerin de hırsızlar tarafından çalındığını belirtti.

Gözaltındaki şüphelinin emniyetteki işlemleri sürerken, diğerlerinin yakalanması için polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Bir önceki yazımız olan İBB Başkanı İmamoğlu'ndan metrobüs kazası açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.